» חזרה לאתר

© כל הזכויות שמורות
לחרגול הוצאה לאור
בכפוף לתנאי השימוש


שם הספר: כסף שרוף
שם המחבר: ריקרדו פיגליה

Plata Quemada
by Ricardo Piglia

תרגום מספרדית והערות:
אורי פרויס
מהדורה ראשונה, דצמבר 2007
מספר עמודים: 164
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
צילום העטיפה:
אימג' בנק ישראל - גטי
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 79 ₪
מסת"ב 978-965-13-1965-5
דאנאקוד: 497-1108

    ריקרדו פיגליה  | כסף שרוף   > ביקורות וקישורים

 

ביקורות וקישורים

"האינטנסיביות של התיאורים, הויזואליות העזה והמטאפורות מלאות הדמיון, משווים לפרוזה הצפופה של "כסף שרוף" מיידיות וישירות..."
רומי מיקולינסקי, מערכת וואלה 01/02/08  » לכתבה המלאה

"קשה להניח מהיד את 'כסף שרוף'... גם אם תניחו את הספר, כעבור רגע תושיטו את היד לקרוא בו שוב... כי זה כוחו של כותב כמו ריקרדו פיגליה: ליצור פיוט מאכזריות. להפוך מקרה פלילי לספר עמוס פרטים ועם זאת זורם, משומן, שירי, מלא תובנת חיים והומור. אין אצלנו סופר דומה לו או קרוב אליו בכוחו להחיות ולהמית, לפייט ולדייק, לחקור ולדמיין."
יגאל סרנה, ידיעות אחרונות (ספרות) 25/01/08

"רומן איכותי המשלב באופן יוצא מן הכלל לשון דימויים משובחת עם סלנג קרימינלי ארגנטינאי בתרגומו הנאמן של אורי פרויס... רומן תזזיתי ועז שסגנונו התוקפני, האלים והבוטה חף מכל יומרות או התייפייפות... אגרוף שנשלח מארגנטינה היישר לבטנה של החברה הישראלית."
ליאור אלפרוביץ', טיים אאוט 31-24 בינואר 2008

"הקורא חש שהוא נוסע במכונית מירוץ שמאיצה למאה קמ"ש בזמן אפסי. הדלק של המכונית המהירה הזאת הוא רוע. ובקורא מאיצה הסקרנות להבין איך פועל רוע מזוקק כל כך ועם זאת כל כך אנושי."
אילת שמיר, הארץ (ספרים) 23/01/08  » לכתבה המלאה

"סיפור מסמר שיער, שהטוב והרע בו מטושטשים, מתעתעים בקורא. זהו ספרו הראשון של פיגליה שמתורגם לעברית בסדרה לספרות לטינו-אמריקאית בעריכת אורי פרויס, מה שיוצר תקווה אינסופית שבעקבותיו יבואו עוד תרגומים של הסופר הנהדר הזה."
מיה סלע, ידיעות תל-אביב 21/12/07