חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

צילום: גדי דגון © כל הזכויות שמורות

 

רון ברקאי נולד בירושלים בשנת 1943. בשנת 1948, בעיצומה של המלחמה, עברה המשפחה לגור בתל-אביב, בתחילה בשכונת חסן-בק ולאחר מכן בקרית שלום. בתום הלימודים בבית-הספר היסודי למד מכונאות מטוסים, ועבד במקצוע זה שנים מספר.

בשנת 1966 החל ללמוד באוניברסיטת תל-אביב לאחר שעבר את בחינות הבגרות החיצוניות. בשנת 1978 סיים את עבודת הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים, בהדרכת פרופ' עמנואל סיון בנושא: "דימוי עצמי ודימוי אויב של מוסלמים ושל נוצרים בספרד של ימי הביניים".

מלמד היסטוריה של ימי-הביניים באוניברסיטת תל-אביב ושימש כמרצה אורח באוניברסיטאות ומכוני מחקר גבוה בפאריס, אוקספורד, מדריד וסלמנקה.

תחומי המחקר העיקריים של רון ברקאי הם היחסים בין מוסלמים, נוצרים ויהודים בספרד של ימי-הביניים והעברות תרבותיות-מדעיות בין שלוש הקהילות. בנושאים אלה כתב עשרות מאמרים וספרים, העיקריים שבהם מצוינים להלן. בשנים האחרונות החל רון ברקאי לעסוק בספרות לצד המחקר וההוראה האוניברסיטאיים.

'האישה שאהבה סיפורים' הוא הרומן השני פרי עטו. הרומן הראשון, כמו סרט מצרי, ראה גם הוא אור בהוצאת חרגול. לצד אלה יש לציין את תרגומיו לסיפורים קצרים של מופסאן, אוקטב מירבו ומיגל דה סרוונטס, שחלקם כבר פורסם ב'הארץ'.

 
 

רשימת פרסומים חלקית

R. Barkai, El enemigo en el espejo: cristianos y musulmanes en la Espana medieval, Madrid, 1984 (האויב בראי: נוצרים ומוסלמים בספרד של ימי-הביניים)

ר. ברקאי, 'מדע, מגיה ומיתולוגיה בימי הביניים', ירושלים, 1987

R. Barkai, Les infortunes de Dinah, ou la gyncologie juive au Moyen-Age, Paris, 1991 (אסונותיה של דינה, או הגינקולוגיה היהודית בימי-הביניים)

R. Barkai (ed.) Chretiens, musulmans et juifs dans l'Espagne medievale, Paris, 1994 (נוצרים, מוסלמים ויהודים בספרד של ימי-הביניים)

R. Barkai, A history of Jewish Gynaecological Texts in the Middle Ages, Brill-Leiden, 1998

ר. ברקאי, 'המיתולוגיה הספרדית', תל אביב, 2003

R. Barkai and A. Borg, A Morisco Treatise on Popular Medicine, Brill, forthcoming

 

שם הספר: האשה שאהבה סיפורים
שם המחבר: רון ברקאי

מהדורה ראשונה, דצמבר 2003
מספר עמודים: 254
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה:
ציור מאת רומרו דה טורס
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 79 ₪
מסת"ב 965-7120-32-2
דאנאקוד: 497-1041


שתפו ספר זה עם החברים