חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

דיוקן המחבר
צילום: גדי דגון
© כל הזכויות שמורות

 

רון ברקאי נולד בירושלים בשנת 1943. בשנת 1948, בעיצומה של המלחמה, עברה המשפחה לגור בתל-אביב, בתחילה בשכונת חסן-בק ולאחר מכן בקרית שלום. בתום הלימודים בבית-הספר היסודי למד מכונאות מטוסים, ועבד במקצוע זה שנים מספר.

בשנת 1966 החל ללמוד באוניברסיטת תל-אביב לאחר שעבר את בחינות הבגרות החיצוניות. בשנת 1978 סיים את עבודת הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים, בהדרכת פרופ' עמנואל סיון בנושא: "דימוי עצמי ודימוי אויב של מוסלמים ושל נוצרים בספרד של ימי הביניים".

לימד היסטוריה של ימי-הביניים באוניברסיטת תל-אביב ושימש כמרצה אורח באוניברסיטאות ומכוני מחקר גבוה בפאריס, אוקספורד, מדריד וסלמנקה.

תחומי המחקר העיקריים של רון ברקאי הם היחסים בין מוסלמים, נוצרים ויהודים בספרד של ימי-הביניים והעברות תרבותיות-מדעיות בין שלוש הקהילות. בנושאים אלה כתב עשרות מאמרים וספרים, העיקריים שבהם מצוינים להלן.

בשנים האחרונות החל רון ברקאי לעסוק בספרות לצד המחקר וההוראה האוניברסיטאיים. 'התחתית של תל אביב' הוא הרומן השלישי פרי עטו. שני הרומנים הקודמים 'כמו סרט מצרי' ו'האשה שאהבה סיפורים', ראו גם הם אור בהוצאת חרגול. לצד אלה יש לציין את תרגומיו לסיפורים קצרים של מופסאן, אוקטב מירבו, מיגל דה סרוונטס, גבריאל גארסיה מארקס וסילביאן רוש, שחלקם כבר פורסם ב'הארץ' ובכתב העת 'מטעם'.

 
 

רשימת פרסומים חלקית

R. Barkai, El enemigo en el espejo: cristianos y musulmanes en la Espana medieval, Madrid, 1984 (האויב בראי: נוצרים ומוסלמים בספרד של ימי-הביניים)

ר. ברקאי, 'מדע, מגיה ומיתולוגיה בימי הביניים', ירושלים, 1987

R. Barkai, Les infortunes de Dinah, ou la gyncologie juive au Moyen-Age, Paris, 1991 (אסונותיה של דינה, או הגינקולוגיה היהודית בימי-הביניים)

R. Barkai (ed.) Chretiens, musulmans et juifs dans l'Espagne medievale, Paris, 1994 (נוצרים, מוסלמים ויהודים בספרד של ימי-הביניים)

R. Barkai, A history of Jewish Gynaecological Texts in the Middle Ages, Brill-Leiden, 1998

ר. ברקאי, 'המיתולוגיה הספרדית', תל אביב, 2003

R. Barkai and A. Borg, A Morisco Treatise on Popular Medicine, Brill, forthcoming

 

התחתית של תל-אביב
מאת רון ברקאי

עורך: אלי הירש
מהדורה ראשונה, נוב' 2010
מספר עמודים: 251

פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
צילום העטיפה: Gettyimages ישראל. עיצוב העטיפה: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 84 ₪
מסת"ב 978-965-13-2149-8
דאנאקוד: 497-1154
שתפו ספר זה עם החברים