» חזרה לאתר

© כל הזכויות שמורות
לחרגול הוצאה לאור
בכפוף לתנאי השימוש


שם הספר: גשם
שם המחברת: קארן דובה

Regenroman
by Karen Duve

תירגום מגרמנית: גדי גולדברג
מהדורה ראשונה, יולי 2005
מספר עמודים: 224
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה:
אלכסנדר מיכאילוביץ' רודצ'נקו, חורף בקרליה
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 73 ₪
מסת"ב 965-7120-59-4
דאנאקוד: 497-1069

    קארן דובה | גשם   > ביקורות וקישורים

 

ביקורות וקישורים

"זהו אחד הספרים המסעירים והמטלטלים שקראתי בשנים האחרונות."
סמי מיכאל, הארץ 27/11/07

ככל שהסיפור הופך ליותר קודר ומקאברי, כך הוא יותר משעשע... ספר הביכורים של קארן דובה הוא פרי אסור נוטף עסיס שחור, שנסחט בהנאה מרובה.
רן בן-נון, ידיעות אחרונות, 18/08/2005

אין מבחר גדול של רומאני אימה בעברית, ולפיכך התמסרתי בציפייה לקריאת רומאן הביכורים של הסופרת הגרמנייה קארן דובה, שזכה להצלחה גדולה ברחבי העולם... הרומאן - שמתורגם באופן מופתי - אינו מיועד רק לחובבי התענוגות הללו, משום שהאפקטיביות שבו היא כה אירונית, זדונית ומודעת לעצמה, עד כי הקריאה בספר היא מבדרת מאין כמותה... אירוניה סאטירית, מענגת בחריפותה ובאכזריותה.
עמרי הרצוג, הארץ (תרבות וספרות) 19/08/2005  » לכתבה המלאה

"גשם" הוא סיפור על ההבדל שבין גברים לנשים, על יכולת ההדחקה האנושית המופלאה ועל כוחו הנורא של הטבע. הקורא נמשך... עמוק אל תוך העלילה, בלי שיוכל להניח את הספר ולחלץ את עצמו מהבוץ. דובה טווה כמעט בלי שנרגיש חוטים דקים של אנושיות לאורך העלילה, וככל שמתקדמים פורצת ממנה כתיבה נשית יותר, עמוסה במטאפורות ודימויים, ולכן עשירה ורבת שכבות.
טיים אאוט 18/08/2005

"גשם" הוא ספר מוצלח מסוגו, משום שניכר שדוּבֶה יודעת בדיוק איזה אפקטים רגשיים היא רוצה להשיג, ואיך להשיג אותם. היא מפזרת מינון מדוייק של אותות מבשרי רע, יוצרת אווירה מסויטת בדרכים מוכרות (בית מבודד, פושע אלים וחסר מעצורים) ומקוריות (המבול, החשופיות), ופורטת באלגנטיות על מיתרי הפחד והאימה הגלויים והנסתרים של כל אחד ואחד.
אבישג רוזנברג, עכבר העיר 12/08/2005

"ספר מהנה ביותר ואבסורדי להפליא המאכלס קבוצה של דמויות מרופשות וביצתיות ונקרא כקומדיה שחורה המעניקה לקורא תחושת עונג חריף."
פבלישרס ויקלי

"בהנאה זדונית ותוך הפגנת הבנה אינטימית של הנפש הגברית לוכדת הסופרת את גיבורה המסכן ברשת שטוותה לו ומניחה לו להתפתל ולגלות עד כמה מעט הוא יודע על עצמו ועל התשוקה הגברית. דובה היא כותבת אמיצה וסקרנית, הילדה הרעה של הספרות הגרמנית."
דר שפיגל

"סיפור אימה גותי עכשווי הכתוב בכישרון, הומור וחן. הדמויות הפריקיות והקצב המשחרר של העלילה המרתקת סוחפים את הקורא."
פאן אינטרנשיונל