חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

עַנְתָר, פקיד מצרי של חברת המים הגלובלית החי-בניו יורק, מגלה יום אחד, בעתיד הקרוב מאוד, בדל כרטיס זיהוי על המסוף הביתי של מחשב הענק "אָוָה". בעזרת המחשב וזכרונותיו האישיים הוא יוצא להתחקות על עקבותיו של בעל הכרטיס. החיפוש הזה הוא המנוע לעלילה המשלבת מדע בדיוני, סיפור מתח, השערות על מדע אלטרנטיבי ועל היסטוריה, וגעגוע לגאולה, והיא נעה בזריזות ובחן בין כלכותה של היום, והודו של הראג', ניו-יורק של עוד מעט ומצרים שלפני חמישים שנה.

במהלכה אנחנו לומדים להכיר את מורוגן, יליד כלכותה אקסצנטרי, שגם הוא עבד פעם בחברה, אבל פרש לפני שנים ונסע לעיר הולדתו לחשוף את האמת שמאחורי ההיסטוריה הרשמית של חקר המלריה, ומאחורי דמותו של רוֹנאלד רוֹס, חתן פרס נובל שגילה בסוף המאה ה-19 את תפקידו של יתוש האנופלס בהעברת המחלה. במסע הבילוש שלו הוא נתקל בדמויות צבעוניות ומפתיעות המקשרות בין הזמנים השונים שבהם נארגת העלילה: אוּרמילה, עיתונאית צעירה, וידידתה סוֹנאלי, כוכבת קולנוע לשעבר, סופר בֶּנגאלי זקן, קבלן עשיר, ארכיאולוגית הונגרייה, מדיוּם פינית, ועוד. כל אלה מובילים אותו בדרכים לא צפויות לאיש החידה שאולי עזר לרוס לגלות מה שגילה...

אמיטאב גוֹש הוא כיום מהידועים בסופרים ההודים הכותבים אנגלית. כרומוזום כלכותה הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית. הספר זכה בפרס ארתור סי. קלארק לשנת 1997.

 

שם הספר: כרומוזום כלכותה
שם המחבר: אמיטאב גוש

Calcutta Chromosome
by Amitav Ghosh

תירגם מאנגלית: דן דאור
מהדורה ראשונה, יולי 2000
מספר עמודים: 240
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה:
תצלום מאת תמיר להב
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 30 ₪
מסת"ב 965-7120-02-0
דאנאקוד: 497-1012


שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.