חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ביקורות וקישורים

"לפנינו טקסט יפהפה. סוף סוף זוכה הקרוא עברית (ואין הוא חייב להיות 'הקורא העברי') לפגוש אפלטון הגאון הספרותי המצליח להעמיק דרך פשטות השיחה, המצבים הקומיים, ושינויי הטון התכופים. המאמרים המצורפים לטקסט מאת צחי זמיר וחגי כנען וורד לב כנען מעשירים בתבונה ובחדות את הבנת ה'משתה'... מרגלית פינקלברג, קלסיקאנית בעלת שם עולמי ותחומי עניין ומלומדות המרשימים במגוונם, הצליחה מעל ומעבר בהגשת טקסט מושך, קולע, קצבי וחד, כשהיא נעזרת בעריכה המצוינת של דן דאור וההפקה המוקפדת של הספר. הערכה ותודה מגיעים להוצאת 'חרגול' על הופעתו המחודשת של 'המשתה' בעברית..."

"התרגום העברי מאת מרגלית פינקלברג... בהיר, מדויק ויפה. הוא אינו מעמיד שום חציצה בין דוברי עברית של היום ובין הטקסט הנפלא הזה, וזהו הישג מרשים ביותר. המבוא מאת המתרגמת ושני מאמרים בסיום 'המשתה' מסייעים מאוד להבנת הרקע שממנו צמחה היצירה וגם מובילים לראות אחדים מאינספור רבדי המשמעות שלה."
בתיה גור, "הארץ", 5.7.01

"'המשתה', בתרגומה של מרגלית פינקלברג, הוא חגיגת קריאה לכל אוהבתי הפילוסופיה והאהבה... העברית הקולחת והעכשווית של פינקלברג מגשרת על פער אלפי השנים... בהיותה חוקרת רבת מוניטין מוצאת המתרגמת פתרונות יפים למורכבות השפה היוונית שבה נכתבה היצירה המקורית. המבוא השיטתי מדריך את הקורא ומזמינו להשתלב בנוף התרבותי המשתף ביצירה, וכותרות המשנה, שאינן מופיעות במקור, מקלות על ההתמצאות..."
יפעת פלג, "מעריב", 8.10.01

"הנה מגיע האירוע הכי חשוב בספרות המתורגמת לעברית מזה עשור בערך... חווית קריאה מדהימה... פרופסור מרגלית פינקלברג מן החוג ללימודים קלאסיים באוניברסיטת תל אביב מסירה את האבק מעל טקסט שפתאום נפרש כמו מניפה הדורה, ססגונית ובעיקר מובנת: קשה לי לתאר איזה אושר חריף מצוי בחווית ההבנה, סוף סוף."
אריאנה מלמד, Ynet, 3.5.01  » לכתבה המלאה

 

שם הספר: המשתה
שם המחבר: אפלטון

מיוונית: מרגלית פינקלברג
מהדורה ראשונה, מארס 2001
מספר עמודים: 144
פורמט: 10.5X18 ס"מ
כריכה: רכה
עיצוב עטיפה:
תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 59 ₪


מסת"ב 965-7120-06-3
דאנאקוד: 497-1016


שתפו ספר זה עם החברים