חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה
 

ג'אקומו קזנובה, המאהב המפורסם ביותר בהיסטוריה, חייל, מרגל, דיפלומט, הרפתקן וסופר, חי בסוף ימיו בטירתו של הרוזן מוולדשטיין בבוהמיה, שם הוא משמש כספרן.

'קזנובה מאוהב' נפתח בביקורה של גברת מסתורית שמחזירה אותו לפרק קודם בחייו: כשהיה כבר כמעט בן ארבעים הוא הגיע ללונדון לבקש מפלט מסערות האהבה ומקלט מרודפיו השונים.

מארי שארפיון, נערה יפהפייה בת שמונה-עשרה, מסחררת את ראשו ומסרבת להתמסר לחיזוריו. הצייד וטרפו מחליפים תפקידים, וקזנובה, שעובר מסכת השפלות, ייסורים ואכזבות, מגלה שאיבד מכוחו ויכולותיו המפורסמים, אך מוצא מין גאולה לנפשו. מארי שארפיון, בהפיכת היוצרות, היא שמצילה את קזנובה מהתיאטרליות של עולמו כשהיא גורמת לו לגלות עד כמה הוא שברירי.

קזנובה עצמו, באוטוביוגרפיה שלו, כתב שבשהותו בלונדון התחיל מותו: "איזה שינוי חל בי בלונדון, למרות שהייתי רק בן 38. שם נגמרה המערכה הראשונה של חיי."

ב'קזנובה מאוהב' אנדרו מילר משתמש בפרטים מזכרונותיו של קזנובה ושוזר מהם רומן מזהיר שבמרכזו סיפור שהותו בלונדון והתמודדותו של גבר אוהב חיים וחסר מנוחה, איש חברה מושלם ומאהב בלתי נלאה עם הזדקנותו ובדידותו, עם החיפוש המתמיד אחר האהבה האחת הגדולה ואחר משמעות החיים.

מילר מצליח להעניק לגיבורו מורכבות ועומק בלי לפגוע בקסמו, ולצייר דיוקן מרתק ושובה לב של לונדון במאה השמונה-עשרה בלי להתעלם מפגמיה.

 

שם הספר: קזנובה מאוהב
שם המחבר: אנדרו מילר

Casanova
by Andrew Miller

תרגום מאנגלית: קטיה בנוביץ
מהדורה ראשונה, ינואר 2008
מספר עמודים: 235
פורמט: 13.5X21 ס"מ
כריכה: רכה
על העטיפה: וידוי אהבה, ציור מאת ז'אן-אונורה פראגונאר, 1771
עיצוב: תמיר להב-רדלמסר

מחיר מומלץ: 84 ₪
מסת"ב 978-965-13-1969-3
דאנאקוד: 497-1113


שתפו ספר זה עם החבריםספרי חרגול ניתנים לרכישה ישירה באתר האינטרנט של הוצאת מודן ובכל חנויות הספרים המקוונות.