חיפוש ספר
גודל אות גדול יותר גודל אות גדול  גודל אות רגיל
  » כל הספרים
  » ספרות מקור
  » ספרות מתורגמת
  » עיון
  » מסעות
  » שירה
  » אוכל
  » ילדים
  » אמנות
  » כל הסופרים
  » סופרים ישראלים
  » סופרים מתורגמים
  » על הסדרה
  » ספרי הסדרה
  » סופרי הסדרה

» חרגול פלוס
סידרת 'חרגול פלוס' נוסדה בשנת 2003, עם הצטרפותו של אלי הירש למערכת הוצאת חרגול, מתוך כוונה להפוך לגורם מוביל בשדה הפרוזה העברית המתהווה. לצד הקפדה על איכות ספרותית, מחויבת 'חרגול פלוס' לטפח את הסגולות הנחוצות לכל ספרות חיה ובוטחת בעצמה שחותרת להגיע לחוג רחב ונלהב ככל האפשר של קוראים – אהבת סיפור ועלילה, חדוות המצאה ועניין עמוק בבני-אדם.

עניין בבני-אדם, בחייהם ובמעשיהם, הוא המפתח. זהו תפקידה החשוב ביותר של הפרוזה: לפרוש בפנינו מרחבים של חיים ודמיון שלא זכינו להכיר, ולהשמיע קולות של נשים וגברים שלא זכינו עדיין לשמוע. סידרת 'חרגול פלוס' שואפת לפתוח את הספרות העברית לקולות חדשים ולנקודות-מבט מרתקות ככל האפשר, ביניהן גם כאלה שנדחקו מחוצה לה.

במקום דגש על אפיון סגנוני או דורי (ספרות "רזה", "עבה", "שטוחה", "צעירה", "מבוגרת", "דשנה", "פוסט-מודרנית"), תנסה סידרת 'חרגול פלוס' להרחיב את גבולות המציאות והדמיון שהספרות הישראלית פועלת בתוכם. אין לסידרה עניין בגימיקים לשוניים, או בנסיונות להגדיר אופנה וזהות דורית. העולם גדול ומורכב מדי, ומוליד ללא הרף סיפורים וקולות חדשים שמבקשים להישמע.

'חרגול פלוס' היא סידרה לספרות ישראלית, אך כוונתה להיות פתוחה ולא מתבדלת. הסידרה מבקשת לחרוג מדפוסיה המוכרים והקבועים של הספרות העברית ומגבולותיה הצרים של "ההוויה הישראלית" כפי שהיא משתקפת בתקשורת, ולטפח ספרות רוויה בחיים שאופקיה רחבים ככל האפשר. השפעה של ספרויות אחרות, רחוקות וקרובות בזמן ובמקום, תתקבל בברכה.

ספרות מתהווה היא מרתקת דווקא משום שהיא בלתי צפויה, ואינה נענית לדרישותיהם המוקדמות של קוראים, מבקרים ועורכים. סידרת 'חרגול פלוס' תפרסם כל ספר שיש בו עומק, חיים ועניין, גם אם הוא חורג מאחד העקרונות שהתווינו או מן הטעם הספרותי המקובל.

עורך הסדרה: אלי הירש

» מוזיקה חדשה:
ספרו השלישי של אלי הירש נכתב כמעט כולו בפרץ יצירה אחד, אינטנסיבי וחריף, שהוליד קובץ שירים עשיר ומגוון מאוד. הירש הולך בספר זה בגדולות, ומנסה להחזיר לשירה את הקול הצלול והמהדהד שאבד לה - קולן היצרי והסמכותי של המוזות, זה שבקע מתיבות התהודה של משוררות ומשוררי העבר  »מוזיקה חדשה,  »אלי הירש

» אלי הירש על ספרות ועריכת ספרים
(במסגרת "מה חסר לי בספרות העברית", סדרת מאמרים באתר y-net)
"בכל פעם שאני פותח ספר חדש, או מתחיל לקרוא כתב יד,
למשל – חסר לי משהו שאינני יודע עדיין שהוא חסר לי,
אך כאשר אפגוש בו אדע: חסר לי החדש והחי."  » לכתבה המלאה

» כתבו עלינו:
"תחת רגלי ההוצאות הגדולות מפתחות גם הוצאות קטנות ורעבות לספרי מקור ותרגום, ורוצות לכבוש מקום של כבוד בשוק הספרים וברשימות רבי המכר. הוצאת 'חרגול', מהבולטות בתחום, פותחת כעת סדרה חדשה בעריכת אלי הירש."
נועה מנהיים, y-net, 8/1/2004  » לכתבה המלאה ולראיון עם אלי הירש

רומן ישראלי מקורי וצעיר. בתל-אביב, העיר התוססת והחוגגת, חי אחד גרשון, שמתמכר באדיקות ובכובד-ראש לשקיעה, לוויתור גדול, לתבוסה סופנית. גרשון הוא רק אחד מגיבוריו התלושים והמוטרפים של הרומן הכי מצחיק שנכתב אי-פעם בעברית ישראלית.

בזמן הקרוב לא מתוכננים אירועים.

אתם מוזמנים להצטרף
למועדון חרגול ולקבל בדוא"ל מידע על אירועים עתידיים וספרים חדשים.